Home » Co nabízíme » Zabezpečovací systémy a zabezpečení » Zabezpečení PARADOX

Zabezpečení PARADOX

Nejrozšířenější zabezpečovací systém PARADOX

Zabezpečovací systémy Paradox Digiplex patří mezi nejpoužívanější alarmy používané pro střední a velké objekty v ČR. Tento alarm byl nainstalován například  již na několika stovkách bank, vojenských a vládních objektech a dalších budovách, vyžadujících vysokou úroveň zabezpečení.

Nejmodernější technologie zabezpečení

S využitím průlomové technologie GuardWall zajišťuje alarm Digiplex ochranu všech objektů. Plně modulární technologie, zajišťuje maximální přizpůsobení konkrétním požadavkům aplikace a možnost inovace.

Integrovaný přístupový systém

Plná integrace zabezpečovacího a přístupového systému, umožňuje mnoho dalších funkcí, jako je ovládání zabezpečení přístupovými kartami, monitorování dveří zabezpečovacím systémem, řízení výstupů na základě libovolné události nebo událostí (např. pro řízení osvětlení, klimatizace, topení atd.) a ukládání všech událostí do historie systému pro pozdější vyhledávání.

Bezdrátová nádstavba

Bezdrátová nástavba umožňuje připojení bezdrátových detektorů nebo bezdrátové ovládání systému. Systém lze také dálkově ovládat pomocí telefonu s tónovou volbou, kterým můžeme nastavovat a odstavovat jednotlivé skupiny nebo ovládat výstupy, např. garážová vrata. Pro komfortní obsluhu lze systém také ovládyt a monitorovat pomocí speciálních programů z PC.

Zapojení zabezpečovacího systému Paradox Digiplex
Ústředny
Základní deska nebo-li srdce celého zabezpečovacího systému, ústředny jsou rozděleny dle počtu vstupních zón a dalších doplňkových vlastností
Klávesnice
Ovládací panel pro ovládání a programování systému
Sběrnicové detektory
Analogové a digitální bezdrátové pohybové detektory
Expandery
Rozšiřující moduly zón, rozšíření pro moduly dveřních kontaktů, univerzální rozšiřovací moduly, moduly pro bezdrátové rozšíření
 • Přístupové moduly
 • Rozšiřující moduly PGM
 • Speciální moduly
 • Příslušenství
 • Software
Programy pro ovládání, správu a monitorování systému

Zabezpečení celého domu již od 5.000,- Kč  !

Naše firma instaluje téměř výhradně zabezpečovací systémy PARADOX a JABLOTRON. Společnost PARADOX Security Systems dnes patří mezi přední výrobce zabezpečovací techniky ve světě.

Návrh zabezpečovacího systému
Před instalací vypracujeme zdarma bezpečnostní posouzení objektu a předložíme zákazníkovi nabídku s návrhem několika variant zabezpečení. Důležitý je osobní kontakt s Vámi a prohlídka stavby (plánů).

Instalace zabezpečovacích systémů
Vzhledem k častým případům vloupání do rozestavěného objektu zajistíme instalaci tak, aby Váš objekt byl zabezpečen současně s osazením dveří a oken. Tím se minimalizuje riziko vloupání v průběhu stavby. Pokud je již stavba nemovitosti dokončena, snažíme se provést instalaci tak, abychom nenarušili její interiér, popřípadě zvolíme bezdrátovou variantu.

Servis zabezpečovacích systémů
Zákazníkům poskytujeme záruku na dobu tří let a možnost využívat naši poradenskou linku (hotline). Součástí naší nabídky jsou pravidelné roční kontroly a revize celého zabezpečovacího systému.

Konstrukce zabezpečovacího systému
Základem zabezpečovacího systému je ústředna a ovládací panel (klávesnice) nebo dálkové ovladače. Jednotlivé detektory jsou napojeny na zabezpečovací ústřednu.

Důležitou součástí zabezpečovacího systému je správné osazení objektu vhodným typem detektoru. Doporučujeme kombinovat ochranu prostorovou (zabezpečení místností) a plášťovou (zabezpečení oken a dveří).
Signalizace poplachu bývá jednak lokální, tj. pomocí vnitřních a venkovních sirén s akustickou a optickou signalizací, jednak dálková, tj. prostřednictvím GSM, telefonních komunikátorů. Všechny systémy umožňují přenos na pult centrální ochrany.

Ústředna zabezpečovacího systému nabízí spolehlivé zabezpečení na vysoké úrovni. Je uložena v kovovém boxu včetně záložního zdroje a obvykle se dává na méně přístupné místo (technická místnost, garáž apod.). Typ a model ústředny závisí na počtu osazených detektorů ve Vašem objektu.

Klávesnice zabezpečovacího systému je určena pro komunikaci mezi uživatelem a zabezpečovacím systémem. Výběr je velmi široký: od jednoduchých modelů s LED signalizací až po modely s podsvíceným LCD displejem a komunikací v češtině.

LED klávesnice vertikální horizontální.png

LED klávesnice vertikální/ horizontální

 

 

LED klávesnice 32 zón.png

LED klávesnice 32 zón

 

 

LCD klávesnice.png

LCD klávesnice s podsvíceným displejem a komunikací v ČJ

 

 

Dálkové ovladače zabezpečovacího systému umožňují zapínat a vypínat zabezpečovací systém. Dokážeme je rovněž propojit s pojezdovou bránou a garážovými vraty, takže Vám na ovládání různých zařízení postačí jeden spolehlivý ovladač.

dalkove ovladani2.png dalkove ovladani1.png

Dálkové ovládání obousměrné

 

 

 

Volba správného detektoru závisí na prostředí a charakteru místnosti, v níž bude umístěn. Doporučujeme digitální detektory, které umějí vyhodnotit všechny vstupní signály a dokážou eliminovat falešné poplachy. Kontakty osadíme tak, aby byly plně integrovány v oknech a dveřích, aniž by narušovaly interiér.

V naší nabídce jsou např. detektory, které snímají pohyb osob a jsou určeny k prostorové ochraně objektů, detektory vibrační a otřesové, detektory tříštění skla, detektory požární a plynové.

interier PIR detektor.png

Interierový digitální PIR detektor

 

 

venkovni PIR detektor.png

Venkovní digitální PIR detektor

 

 

opticko-kourovy detektor.png

Opticko-kouřový detektor

 

 

 

kontakt na okna dvere závrtny.png Kontakt na okna a dveře závrtný kontakt na okna dvere povrchovy.png kontakt na okna a dveře povrchový samolepící


Signalizace – Lokální signalizaci poplachu zajišťují vnitřní a venkovní sirény. V obou případech hraje velkou roli jejich vzhled, neboť jsou umístěny na viditelném místě.

vnitřní siréna.png

Vnitřní siréna

venkovní siréna.png

Venkovní zálohovací siréna

 

 


Dálková signalizace - V poslední době jsou velmi oblíbené GSM komunikátory, které umožňují dálkové ovládání telefonem a prostřednictvím internetu. Ve spojení s ústřednou Vám pošlou konkrétní informaci o poplachu ve formě SMS , např. „ALARM PRACOVNA OKNO“. Pomocí těchto komunikátorů lze ovládat zabezpečovací systém nebo osvětlení.

dalk.signalizace paradox.png

GSM komunikátor Paradox

 

 

vnitřní siréna2.png

Vnitřní siréna

 

 


Chcete-li se dozvědět více nebo si s námi sjednat nezávaznou schůzku, neváhejte nás kontaktovat.

 

Bydlíte v bytě nebo v rodinném domě, máte firmu? Tak to Vám může přijít vhod elektronické zabezpečovací systémy proti vloupání, požáru a jiným nebezpečím. Není to jen alarm, ale i zvýšené pohodlí (dálkové automatické ovládání zámků dveří, topení, garážových vrat, atd.).

Zabezpečovací systémy jsou zařízení tvořená z více komponentů tvořících komlexní zabezpečovací řetězec (čidla, ústředny, přenosové prostředky, signalizační a ovládací panely). Aby byl utvořen jednotný kompletní zabezpečovací systém, musí být jednotlivé části propojeny. A to drátově, či pomocí bezdrátové technologie kabelů. EZS monitoruje vstup neoprávněných osob do prostorů, které jsou touto signalizací střeženy, a následně při vyhlášení poplachu dávají podnět k přivolání policie nebo bezpečnostní služby. Instalaci EZS předchází zpracování bezpečnostního posouzení objektu, které stanoví kritická místa a vyhodnotí veškerá rizika, definuje úroveň a stupeň zabezpečení a navrhne technické řešení, včetně návrhu režimového opatření. Následně je zpracován projekt, následuje instalace zařízení, proškolení obsluh a uvedení do trvalého provozu. Zabezpečovací systém tak chrání Váš majetek.

Součástí nabízených služeb společnosti je také provádění servisu, pravidelných revizí a kontrol těchto zařízení. Úroveň zabezpečení rozlišujeme do čtyř kategorií a to na rizika velmi vysoká, vysoká, průměrná a nízká. Schvalování komponentů pro zabezpečovací systémy, navrhování, instalace a revize systémů EZS se řídí skupinou harmonizovaných norem ČSN EN 50131.

KONTAKTOVAT PRO POPTÁVKU PARADOX

Poplachové ústředny PARADOX tvoří čtyři výrobkové řady značek ESPRIT, SPECTRA SP, MAGELLAN a DIGIPLEX EVO. Ucelený sortiment ústředen s jednoduchým ovládáním lze velmi dobře využít pro řešení nejrůznějších aplikací od menších objektů až po rozsáhlé budovy se složitým vnitřním uspořádáním a náročným režimem.

 

Konfigurace ústředen vychází ze základního konceptu, který je společný všem ústřednám PARADOX. Jednotlivé typové řady pak nabízejí podstatná rozšíření.
Shodné vlastnosti ústředen:
 • spínaný zdroj 16V~, zálohování akumulátorem do 18Ah
 • AUX výstup 1A/12V= pro napájení detektorů a modulů, BELL výstup pro sirénu
 • PGM výstupy pro aktivaci / deaktivaci připojených zařízení
 • tzv. NC (normally closed) zóny = zapojování detektoru na vstup desky ústředny ve smyčce s koncovým odporem (EOL) přes poplachový kontakt detektoru (v klidu kontakt sepnut, při poplachu rozepnut), změna odporu smyčky při rozepnutí kontatku vede vyhlášení poplachu na ústředně
 • zapojení ATZ (advanced technology zoning) = v jedné smyčce 2 samostatné zóny s odporovým rozlišením (tj. nezávislé vyhodnocení poplachu na každé zóně zvlášť v rámci jedné smyčky)
 • vyhodnocení sabotážního poplachu ústřednou (TAMPER) při odstranění krytu detektoru či modulu nebo při nežádoucí manipulaci (sejmutí ze zdi apod.) po stejném vedení společně s ATZ zapojením
 • vestavěný komunikátor s přenosem kódovaného protokolu na pult centrální ochrany
 • možnost použití instalačního SW pro programování, monitorování a správu systému

IMPERIAL - připravujeme
 • METROPOLO ZLICIN
 • GUTTA
 • OCELAR
 • OCELAR
 • HOTEL ADAM
 • HOTEL LESANA
 • SOU STOCHOV
 • MESTO KLADNO
 • ELKOMPP
 • KELLY
 • METROPOLO ZLICIN
 • GUTTA
 • OCELAR
 • HOTEL ADAM
 • HOTEL LESANA
 • SOU STOCHOV
 • MESTO KLADNO
 • ELKOMPP
 • KELLY
PRACUJEME JEN S KVALITNÍMI VÝROBCI